Závěrečná konference

10. 11. 2016 proběhla závěrečná konference projektu CzechAdapt "Jak připravit Českou republiku na změnu klimatu"

Reportáž z konference (od 19:41 min. vysílání).

Rozhovor s prof. Miroslavem Trnkou (organizátorem konference).

Článek popisující program konference se věnuje tématům klíčových přednášek a poměrně atypickému novému prvku konference – možnosti účastníků vyjádřit se k jednotlivým příspěvkům prostřednictvím elektronického hlasování.

V roce přijetí „Pařížské dohody", kterou dosud podepsalo 192 účastníků Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu (z nichž 101 ji již ratifikovalo), zpracovávají čeští badatelé vědecké expertizy, aby se Česká republika připravila na jednu z největších současných společenských výzev. Na otázky, jež jsou apelem pro vědce i představitele veřejného a soukromého sektoru hledali odpovědi účastníci konference „Jak připravit Českou republiku na změnu klimatu", kterou 10. listopadu 2016 připravily Ústav výzkumu globální změny AV ČR (ÚVGZ) a Mendelova univerzita v Brně ve spolupráci s Agrární komorou ČR a Státním pozemkovým úřadem. Nad akcí převzali záštitu předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministr zemědělství Marian Jurečka. 

Záznamy hlavních přednášek z konference pro Vás připravujeme.

Průběh dopoledního běhu přednášek

Jeden z hlavních zahraničních přednášejících, profesor z Aarhus University v Dánsku a přední světový vědec zabývající se klimaticou změnou, Jørgen Eivind Olesen

Začátek konference a seznámení účastníků se systémem hlasování během konference